Latvijas Ķīmijas un farmācijas nozares gada konference “Latvija – inovāciju laboratorija”

26.03.2018.

Piektdien, 23. martā, viesnīcas „Tallink” konferenču centrā Rīgā, Latvijas Ķīmijas un farmācijas uzņēmumu asociācija (LAĶĪFA) rīkoja Latvijas Ķīmijas un farmācijas nozares gada konferenci “Latvija – inovāciju laboratorija”.

Diskusiju un prezentāciju laikā aplūkoti industrijai aktuālie jautājumi un problēmas, tai skaitā, darbaspēka piesaistes un starptautiskās konkurences izaicinājumi. Nozares uzņēmumi dalījās ar saviem veiksmes stāstiem, savukārt, paneļdiskusijā tika izskatīti un risināti tādi jautājumi kā Latvijas ķīmijas un farmācijas nozares loma Latvijas tautsaimniecības attīstībā, eksportspēja un inovācijas, darba tirgus un izglītības sistēmas sasaiste.

Industrijas konferencē uzstājās ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens, LAĶĪFA valdes priekšsēdētājs Vitālijs Skrīvelis, LAĶĪFA izpilddirektore Raina Dūrēja-Dombrovska, kā arī LAĶĪFA biedri un nozares pārstāvji. Savukārt, pētījumu kompānijas SKDS vadītājs Arnis Kaktiņš prezentēja aptaujas datus ,kurā tika atspoguļots iedzīvotāju viedoklis par ķīmijas un farmācijas nozares pienesumu Latvijai.

Konference notika  Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansētā Projekta “Latvijas Dzīvības zinātņu nozares attīstības klasteris LifeScience.lv (2016-202)” ietvaros (Nr. 3.2.1.1/16/A/007)

 

Jaunākās aktualitātes:

09.04.2018.

Darbaspēka trūkums – viens no būtiskākajiem ķīmijas un farmācijas nozares izaugsmes šķēršļiem

Ķīmija un farmācija ir tās Latvijas tautsaimniecības nozares, kuras sniedz nozīmīgu ieguldījumu Latvijas ekonomiskajā izaugsmē, tāpēc valstij no savas

11.01.2018.

Ķīmijas un farmācijas industrijā šogad prognozē stabilu izaugsmi

Ķīmija un farmācija ir vienas no vadošajām apstrādes rūpniecības un eksportorientētajām nozarēm Latvijā, un arī pērnajā gadā tās sniedza nozīmīgu ieguldījumu valsts ekonomiskās izaugsmes veicināšanā.

15.09.2017.

Dalība Vitafoods Asia 2017

Tartu zinātniskais parks, Latvijas Ķīmijas un farmācijas uzņēmēju asociācija un SIA “Baltijas konsultācijas” un nozares pārstāvji no Latvijas un Igaunijas piedalījās vienīgajā uztura bagātinātāju pasā