Klastera dalībnieki

Klastera “LifeScience Cluster of Latvia (Lifescience.LV)” dalībnieku specializācija – farmācijas, farmaceitiskās ķīmijas, funkcionālās kosmētikas un pārtikas izstrādājumu ražošanā: preparātu un produktu ražošanā, pakalpojumos, specializētā izglītībā, lietišķā zinātnē  un inovatīvā darbībā farmācijā, sarkanā un baltā biotehnoloģijā, funkcionālā kosmētikā, funkcionālā pārtikā.  

 

 

·  Klastera vadošo uzņēmumu pamatdarbības sfēra ir saistīta ar oriģinālproduktu, patentbrīvo medikamentu un aktīvo farmaceitisko ķīmisko vielu ražošanu, ka arī ārstniecisko tēju, uztura bagātinātāju un dabas produktu, kā ari plašu ķīmiskās produkcijas sortimentu, pusproduktu un medicīnas preču ražošanu un pārdošanu lielajos apjomos. Vadošie partneri: Grindeks AS ; Olainfarm AS ; Rīgas farmaceitiskā fabrika AS; PharmIdea SIA ; Silvanols SIA; Solepharm SIA; Silvexpo SIA; Madara cosmetics SIA.

·  Klastera saistītie uzņēmumi, kas tieši vai netieši atbalsta klastera pamatdarbības veidu: laboratorijas, specializētu iekārtu, sarežģītu analītisku instrumentu, darba tehnikas, laboratorijas iekārtu un to servisa programmu, komponentu un izejvielu, augu materiālu piegādātāji, bioloģiski aktīvo produktus ražotāji, kā arī tādu pakalpojumu sniedzēji kā ķīmisko vielu sintēze mazās sērijās, laboratorijas iekārtu remonts, aparatūras kalibrēšana un testēšana, jaunu  inovatīvu diagnostikas metožu un produktu meklēšana, programmnodrošinājumu izstrāde analītiskās ķīmijas (hromatogrāfijas) vajadzībām, bioloģiski aktīvo produktu pētīšana, pētīšanas metožu izstrāde un validācijas pakalpojumi, imunoloģiskās laboratorijas pakalpojumi. Saistītie partneri: Biolat AS; Biosan SIA; ChromSword Baltic; HPLC Specialists SIA ;Grand Synthesis Latvia SIA ; LabochemLV SIA ; Molport SIA ; Klīva SIA ; Fanex SIA ; Unipharmalab SIA ; Sain-tech SIA ; "GE&AL" Neatkarīgais ekspertīzes birojs SIA ; Nukleārās medicīnas centrs SIA.

·  Klastera atbalsta uzņēmumi un institūcijas specializējas uz ārpakalpojumu sniegšanu pētniecībā, tajā skaitā aktīvo farmaceitisko substanču un gatavo zāļu formu (tabletes, kapsulas, pulveri paciņās, šķīdumi, gēli, krēmi un ziedes) izstrādēm pēc pasūtījuma. Atbalsta uzņēmumi un institūcijas: Latvijas Ķīmijas un farmācijas uzņēmēju asociācija; Farmācijas un veselības veicināšanas biedrība ; Pharma and Chemistry Competence Centre of Latvia SIA; Latvijas Organiskās sintēzes institūts; Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centrs; Latvijas Universitāte; Rīgas Tehniskā universitāte; Rīgas Stradiņa universitāte ; Olaines Mehānikas un tehnoloģiju koledža; Rīgas domes pilsētas attīstības departaments; Olaines novada pašvaldība.

 

 

Klastera dalībnieki piedalās savstarpēji kopīgu projektu īstenošanā, tai skaitā eksporta veicināšanas pasākumos, pētniecības projektos, kā arī projektos, kas saistīti ar nozares nodrošināšanu ar kvalificētu darbaspēku. Tā, ņemot vērā klastera stratēģija definēto nepieciešamību nodrošināt nozari ar kvalificētu darbaspēku, 2010. gada klastera dalībnieki izveidoja „Ķīmijas, farmācijas, biotehnoloģijas un vides nozaru kvalifikācijas un eksaminācijas centru”. 

 

Laika periodā no 2008. līdz 2012. gadam klastera dalībnieki piedalījās vairākos kopīgos mārketinga un starptautiskās sadarbības veicināšanas pasākumos. Projekta ietvaros „Starptautiskās izstādes CPhl Worldwide 2008 apmeklējums Frankfurte” 2008. gada oktobrī, kurā līdzdarbojas LAĶĪFA, AS Grindeks, SIA PharmIdea, SIA Olainfarm, tika nodrošināta izpratne par starptautiskām izstādēm, lai nākotnē LAĶĪFA varētu organizēt vairāku biedru dalību starptautiskajās izstādēs.

  • 2009. gadā SIA PharmIdea, SIA Grand Synthesis Latvia, SIA Silvanols piedalījās LAĶĪFA kopējā stendā Starptautiskajā izstādē CPhl Worldwide 2009 Spānijā, Madridē. 2010. gadā AS Olainfarm, SIA Silvanols, SIA PharmIdea, APP Latvijas Organiskās sintēzes institūts piedalījās kopējā stendā Starptautiskajā izstādē CPhl Worldwide 2010 Francijā, Parīzē. 2011. gadā SIA Silvanols, AS Olainfarm, SIA PharmIdea, SIA Latvijas Viroterapijas centrs piedalījās kopējā stendā Starptautiskajā izstādē CPhl Worldwide 2011 Vācijā, Frankfurtē. 
  • Sadarbības rezultātā tika veicināti nozares eksportspējas attīstības pasākumi, popularizējot asociācijas biedru uzņēmumus un to produktus un pakalpojumus, tai skaitā jaunu sadarbības partneru meklēšana un produktu un pakalpojumu virzība jaunajos eksporta tirgos.
  • 2012. gadā martā notika izstāde CPhI Japan 2012 Japānā, Tokijā, kur ar kopējo stendu piedalās LAKIFA, AS Olainfarm un SIA Silvanols ar mērķi attīstīt produktu eksportu arī Austrumvalstu reģionā.
  • Realizējot projektus “Farmācijas un saistīto nozaru klastera dalībnieku sadarbības veicināšana jaunu eksportspējīgu produktu un tehnoloģiju izstrādē, ieviešanai ražošanā un investoru piesaistē” (2009. gads) “Ķīmijas un farmācijas nozares inovatīvās vides veicināšana ar klastera metodi” (2010. gads) un „Farmācijas, ķīmijas un biotehnoloģijas nozares inovatīvo uzņēmumu industriālās un finansējuma piesaistes kapacitātes stiprināšana ar klastera metodi” (2011. gads) Klasteru attīstības programmas ietvaros tika izstrādāta klastera “LifeScience Cluster of Latvia” mājas lapa un informatīvais buklets par klastera dalībniekiem.